Duvar Boyalarının Hayatımızdaki Yeri

Evlerimizde, iş yerlerimizde, gittiğimiz kafelerde ve sokaklarda karşımıza çıkan duvarlar ve duvarları kaplayan boyalar, esasında hayatımızın büyük bir alanında kendine yer buluyor. Belki de üzerine düşünmediğimiz ve önemsiz bulduğumuz bu alanlar, hayatımızda en çok karşılaştığımız nesnelerden biri.

Bu sıklıkta gördüğümüz bir alanın farkında olalım ya da olmayalım hayatımıza da kuşkusuz önemli bir etkisi var. Bu etkilerden en çok göz önünde bulunanı kuşkusuz estetik. Fakat en önemlisi ve daha az dile getirilen etkisi ise sağlık.

Mekânlarımızda özellikle de evlerimizdeki duvar boyalarında dikkat ettiğimiz renk ve desenlerin, tarzımızı yansıtmanın yanı sıra psikolojik etkileri de bulunuyor. Bu nedenle mekânlarımızda seçeceğimiz renklerin psikolojik etkilerini öğrenerek renk seçiminde bulunmak; bizlere birçok avantaj sunuyor.

Evimizde sıcaklığı yakalayabileceğimiz alanlar yaratmak, bizi hayat içerisinde daha mutlu ve başarılı kılacak önemli ayrıntılar arasında yer alıyor. Ayrıca estetik algılarımıza hitap eden desenli boyalar ve dekoratif boyalar, daha iyi hissetmemizde de etkili. Bu nedenle duvar boyaları seçiminde, dekorasyonumuza ve kendi tarzımıza uyumlu olması önemli bir detay.

Diğer yandan çocuklarımızı daha sağlıklı bir alanda büyütmek, onların yaşamları ve gelişimleri için önemli. Psikolojilerine uygun renkleri ve gelişimine katkıda bulunacak renkleri seçmenin, çocukların yaşamına katkısı olduğu uzmanlar tarafından da değinilen bir konu. Bu nedenle de dekoratif boyalar ve desenli boyalarda seçim yaparken, bu koşulu göz önünde bulundurmak bize artı sağlayacaktır.

Hayatımızın her alanında sıkça karşılaştığımız duvar boyalarında, estetik algılarımız ön planda olduğu için bize sonsuz renk ve dekoratif boya seçenekleri sunuluyor. Çok daha önemli olan ve az değinilen sağlıklı boyalar konusunda ise ne kadar seçeneğimiz var?

Boyaların içinde yer alan katkı maddelerin insan sağlığına daha duyarlı hale getiren ve sağlıklı boya seçeneklerini aynı zamanda dekoratif boya seçenekleri ile birleştiren boyalar, evinizde şıklığı yaşatmanın yanı sıra size daha sağlıklı bir yaşam alanı da sunuyor.

Siz de içeriğinde insan sağlığına zararlı hammaddeleri ve uçucu organik bileşen oranlarını, sağlık açısından belirtilen oranların altında tutan boyaları tercih ederek daha şık ve sağlıklı bir eve kavuşun.

Kaynak